Mândria Banatului a umilit FCSB-ul lui Gigi Becali! Urmează finala, cu Viitorul lui Hagi!

Juniorii pregătiți de Cristian Petcu la LPS Banatul s-au impus cu 6-0 în meciul cu FCSB, în returul semifinalelor Ligii Elitelor U17. După 3-3 în tur, în meciul televizat din curtea liceului, unde au crescut generații de campioni, bănățenii au impresionat sub ochii selecționerului Cosmin Contra.
Banatul a deschis scorul încă din minutul 5, după un gol al lui Alexandru Benea. Timișorenii au dominat repriza, dar spre finalul primelor 45 de minute, FCSB a primit un penalti. Portarul Mario Cassian Ștefan a intervenit însă în fața lui Bătănași. La pauză s-a intrat cu avantaj minim, dar, în repriza secundă, Banatul s-a …mai multe stiri

Sursa: Stiri Caras Severin