Un tânăr de 29 de ani, din Curtișoara, a pierdut controlul asupra direcției de mers și s-a răsturnat cu autoturismul, noaptea trecută. El a ajuns la spital.
Potrivit polițiștilor, șoferul ar fi plecat la drum cu mașina după ce ar fi consumat băuturi alcoolice.
„În accident a fost implicat un sigur autoturism, în care se afla doar șoferul, în vârstă de 29 de ani, din Curtișoara.
Pacientul a fost găsit conștient, în afara autoturismului, prezenta traumatism la membrul inferior stâng și traumatism toracic și a fost transportat la UPU Slatina”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Olt, locotenentul Alin Băsășteanu.
Șoferul a fost testat cu aparatul etilotest, rezultând o concentrație alcoolică de 0,69 mg/l alcool pur în aerul expirat.